Akce na červenec: Sleva 15 % na všechny ochucovací pasty a přísady  + 📦doprava PPL od 54 korun 📦 
Měna: / EUR / HUF
Vyberte jazyk: CZ SK HU EN
0 0 Kč Prázdný košík

RECEPT: Dort s jednorožcem - Unicorn Cake

Barevný jednorožec je aktuálně velký fenomén a zavál i do cukrařiny. Sklízí navíc ohlas nejen u menších dětí, ale také u odrostlejších oslavenců. Tato kouzelná mýtická bytost symbolizuje téměř ve všech kulturách čistotu a nevinnost a zároveň i odvahu a svobodu.

RECEPT: Dort s jednorožcem - Unicorn Cake

Suroviny

Sdílet na Facebooku Poslat na e-mail

Postup na připravu

 1. Uši a roh jednorožce si připravte ideálně několik dní předem, aby pořádně ztuhly. Pracovní plochu poprašte kukuřičným škrobem. Modelovací hmotu pořádně prohněťte, aby byla měkká a poddajná.

 2. Rozválejte hmotu na tloušťku asi 5 mm a pomocí vykrajovátka vytvořte uši, měly by mít okolo 7 cm na výšku. 

 3. Vykrajovátkem o velikosti zhruba 5 cm vykrojte menší verzi oušek. Vnitřní menší ouško nabarvěte zlatou barvou.

  Zobrazit celý postup

 4.  Až barva uschne, zadní stranu menších oušek trošku namočte vodou a přitiskněte je na větší ouška. Pak každé z nich uprostřed mírně ohněte, abyste jim dodali patřičný tvar. Odložte je například do kartonu od vajíček, aby mohla uschnout.

 5. Zbytek potahové hmoty rozválejte, aby byla měkká. Vyválejte z ní dlouhý váleček s jedním tenčím koncem, kde bude vrcholek rohu. 

 6. Špejli zapíchněte do podložky, například do kousku polystyrenu, aby držela vzpřímeně. Namočte špejli vodou. Vytvarovaný váleček opatrně omotejte na špejli od spodu až nahoru tak, aby byla špejle skrytá. 

 7. Vyjměte roh opatrně z podložky a vyválejte jej v kukuřičném škrobu. Pak roh na špejli opatrně lehce rozdělejte a vnitřní strany navlhčete, aby si po zatvrdnutí udržel svůj tvar. Umístěte jej zpět do podložky, nabarvěte zlatou gelovou barvou a nechte uschnout.

 8. Připravte si upečené a vychladlé korpusy. Doporučujeme rozměr korpusu 17 cm, protože jednorožec vypadá lépe, pokud je vyšší než širší. 

 9. Nachystejte si máslový krém: nejprve vyšleháme máslo dohladka, poté přesejeme moučkový cukr, přidáme mascarpone, vanilku a sůl. 

 10. Krém šleháme nejprve na nižší otáčky a jakmile je cukr zapracovaný, otáčky zvýšíme a vyšleháme do hladka. 

 11. Přidáme bílou gelovou barvu, abychom dosáhli krásného slonovinového efektu.

 12. Korpusy namažte krémem a poskládejte je na sebe. 

 13. Celý dort pokryjte tenkou vrstvou krému a dejte do ledničky uležet na 15 až 20 minut. 

 14. Vyjměte dort z lednice a přidejte silnější vrstvu krému. Aby byl povrch krásně hladký, pomozte si cukrářskou stěrkou. 

  TIP: pro ještě větší efekt můžete celý dort postříkat perleťovou barvou ve spreji. Dort pak uložte zpět do lednice.

 15. Ze zbylého krému vytvoříme zdobení. Jednu lžíci krému dejte bokem, zbytek rozdělte do tří nádob. Jednu porci krému necháme bílou, zbylé obarvíme gelovými barvami podle preference, například růžovou, ivory či modrou. 

 16. Krém rozdělte do zdobicích sáčků zakončených cukrářskými špičkami ve tvaru velké hvězdy. 

 17. Krém, který jsme si nechali bokem, obarvíme černou gelovou barvou a dáme do sáčku s tenkou hladkou zdobící špičkou.

 18. Dort vytáhněte z lednice a umístěte na něj roh a uši. 

 19. Pak pomocí zdobících sáčků vytvořte zdobení před rohem a ušima, které začnou vytvářet hřívu. Střídejte barvy, krém můžete vrstvit i na sebe, dodá to hezký prostorový efekt. Od uší postupujte dopředu, kde vytvoříte jednorožci ofinu a poté dozadu a na bok dortu dotvořte zbytek hřívy.

 20. Černým krémem namalujte zepředu zavřené oči s řasami. 

 21. Celý dort nakonec dozdobte posypkami, třpytkami a kytičkami.

I když na první pohled tento dort vypadá složitě, příprava nemusí být náročná. Využijete-li pár praktických pomůcek, nebude to nic těžkého. K jeho vytvoření je možné použít jakýkoli korpus a krém, dekorovat ho pak lze barevným fondánem nebo vhodným máslovým krémem.

Tipy, jak připravit dort s jednorožecem

Na přípravu rohu a uší použijte modelovací hmotu, doporučujeme modelovat minimálně den předem, aby potom někde v chladnějším prostředí dekorace dostatečně ztvrdly. Obarvit je můžete zlatou potravinářskou gelovou barvou nebo sprejem.

Prodávají se ale i cukrové modelovací hmoty plně probarvené v celé barevné škále, včetně zlaté nebo stříbrné. Pokud si netroufáte dort potáhnout cukrovou hmotou – fondánem nebo marcipánem, pozor na použití krémů na smetanové bázi, mohly by cukrové dekorace rozmočit a roh jednorožce by pak mohl vypadat, jako šikmá věž v Pise.

Zdobení Unicorn Cake se meze nekladou

Povolte uzdu fantazii u zdobení – skvěle se hodí květiny z cukrové nebo bílkové hmoty, barevné sněhové pusinky nebo krémové detaily vytvořené vhodnou zdobící, takzvanou trezírovací cukrářskou špičkou. Vše můžete nakonec umocnit jedlými třpytkami nebo třeba zlatými jedlými perličkami.

A pokud se nechcete pouštět přímo do dortu, trendy a na přípravu lehčí jsou také cupcaky s motivem jednorožce.

Co potřebujete? Dortový korpus, cukrovou modelovací hmotu fondán, máslový krém, potravinářské barvy dle vlastního vkusu, zdobení, třpytky atd. Skvělým tipem ke zdobení je jedlá barva ve spreji v tónech perleti nebo zlata, dodá dortu celkový lesk a luxus.

Modelovací hmoty (250 g)

Špejle

Ostrý nůž

Zlatá barva ve spreji nebo gelová zlatá barva

Štětec na zdobení dortů

Upečené a vychladlé korpusy (4)

Bílá gelová barva

Růžová gelová barva

Ivory gelová barva

Černá gelová barva

Zdobící cukrářské sáčky

Zdobící špička ve tvaru hvězdičky (řezaná)

Zdobící špička tenká hladká

Cukrové sypání

Cukrářské zdobení - kytičky

Cukrářská stěrka/hladítko/žehlička

Podobné recepty

Všechny recepty

Kontaktujte nás