Měna: / EUR / HUF
Vyberte jazyk: CZ SK HU EN
0 0 Kč Prázdný košík

RECEPT: Bezlepkový dort z Itálie - Torta di Capri (Dort Caprese)

Traduje se, že když italský kuchař Carmine di Fiore na ostrově Capri připravoval tabuli pro své hosty, údajně členy mocné zločinecké organizace Maffia. Byl z toho tak nervózní, že při přípravě moučníku zapomněl přidat do těsta mouku. Přesto sklidil za svůj dort, který od té doby nese název Torta di Capri, pochvalu. 

RECEPT: Bezlepkový dort z Itálie - Torta di Capri (Dort Caprese)

Suroviny

Sdílet na Facebooku Poslat na e-mail

Postup na připravu

  1. Nejprve vyšlehejte opatrně tuk s cukrem. 

  2. Do této hmoty postupně přidávejte žloutky, rozehřátou hořkou čokoládu, mandlovou mouku a nakonec přimíchejte vyšlehané bílky.
    TIP: lze použít i kakao, ale v takovém případě přidejte cukr, nebo můžete dle chuti nahradit nízkokalorickým tekutým sladidlem ze stévie (zde je třeba vyzkoušet množství, stévie sladí více než cukr).


  3. Těsto nalijte do menší, olejem vystříkané formy a dejte péct do předehřáté trouby na 170 °C. Pečte přibližně 50 až 60 minut. Po upečení zůstane těsto ve středu dortu vláčnější než na okrajích.


    Zobrazit celý postup

  4. Po vychladnutí posypejte hotový korpus nevlhnoucím moučkovým cukrem.

Tento dort je nejenom chutný, ale i relativně zdravý. Recept navrhuje třinový cukr, který je zdrojem prospěšných minerálních látek. Díky tomu, že neobsahuje tradiční mouku, je zcela bezlepkový. Hlavní ingrediencemi jsou mandlová mouka, máslo a vejce. A také notnou dávku kvalitní hořké čokolády.

TIP: pokud se v rámci zdravého životního stylu vyhýbáte živočisným tuků, máslo nahraďtě výborným margarínem na pečení Zela Delikates.

Másla nebo tuku Zela Delikates (350 g)

Třtinového cukru (300 g)

Hořké čokolády (350 g)

Mandlové mouky (400 g)

Nevlhnoucí moučkový cukr na posypání (dle potřeby)

Podobné recepty

Všechny recepty

Kontaktujte nás