Měna: / EUR / HUF
Vyberte jazyk: CZ SK HU EN
0 0 Kč Prázdný košík
Sladká výzva: Bonbóny z mikrovlnky

Ingredience

 • 1 šálek granulovaného cukru
 • ½ šálku glukózového sirupu (případně kukuřičného)
 • ½ lžičky přírodního aroma
 • plech nebo forma na tvrdé bonbóny
 • potravinářské barvivo
 • práškový cukr
 • mikrovlnná trouba s výkonem 600–700 W

Tento recept je navržen tak, aby fungoval ve standardní domácí mikrovlnné troubě s výkonem mezi 600-700 W. Vezměte prosím také na vědomí, že některá aroma jsou výraznější než jiná. Proto přidávejte příchutě postupně.

Postup

 1. Používejte pouze kovové odměrky a lžíce, nikdy ne plastové. Jemně nastříkejte plech nebo formy na cukrovinky olejem ve spreji. Pokud používáte formy, můžete také nastříkat kousek hliníkové fólie. 
  Důkladně promíchejte cukr a glukózový sirup ve skleněné nádobě vhodné do mikrovlnky. Zakryjte potravinářskou folií vhodnou do mikrovlnné trouby. Uložte do mikrovlnky a zapněte na nejvyšší teplotu (600–700 W), ohřívejte po dobu 3 minut a 15 sekund. 
 2. Vyjměte z mikrovlnné trouby a opatrně odstraňte folii, aby nedocházelo k tvorbě páry. Rychle promíchejte cukrovou směs a poté ji zakryjte novou fólií. Znovu ohřívejte 3 minut a 15 sekund na nejvyšší výkon. 
 3. Vyjměte z mikrovlnné trouby, opatrně odstraňte folii. POZOR: pod obalem se hromadí vařící pára. Promíchejte čistou lžící a přidejte aroma. 
 4. Rychle a opatrně nalijte sirup pomocí lžíce na připravený plech, formu nebo alobal. Pokud použijete plech, velkým nožem vyznačte čtverečky, až cukrová směs trochu zatuhne. Nechte vychladnout v pokojové teplotě. Neukládejte do ledničky.
 5. Až cukrovinka úplně vychladne, lehce ji poprašte práškovým cukrem na obou stranách a přebytečné množství cukru odstraňte. Rozlámejte cukrový plát na malé kousky. Skladujte ve vzduchotěsných nádobách vyložených voskovaným papírem. Tvrdé bonbóny vždy skladujte na suchém místě pokojové teplotě, nikdy ne v chladničce. 

 

Související výrobky

Kontaktujte nás

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.