Měna: / EUR / HUF
Vyberte jazyk: CZ SK HU EN
0 0 Kč Prázdný košík
  Wilton barvy jsou zpět!

  Legendární jedlé barvy od americké značky Wilton jsou zpět! Vrací se na evropský, a tedy i český a slovenský trh.

  Když jsme museli před časem oznámit doprodej oblíbených gelových barev od Wiltonu, mnoho ze zkušených cukrářek a cukrářů doslova zaplakalo. Cože? Wiltonky už nebudou? Vypadalo to tak.

  V diskuzích na Facebooku se objevovaly nejroztodivnější zprávy. Pravdou bylo, že americká společnost Wilton se stala krátce předtím součástí potravinářské skupiny Dr. Oetker a to se možná stalo trnem v oku některým konkurentům. A tak se v jedné z balkánských zemí objevila stížnost, že ve složení barev není přesně definováno, jak evropské právo požaduje, které komponenty jsou či nejsou geneticky modifikované. A protože vedení firmy nemohlo doložit tzv. GMO free certifikaci, noví majitelé přistoupili k odvážnému kroku a stáhlo barvy z prodeje.

  Nyní jsou však již všechny legislativní podmínky splněny a Wilton představuje svou staronovou sestavu gelových barev určených pro evropský trh. Barvy jsou již dostupné na zde.

  Související výrobky

  Kontaktujte nás

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.