Měna: / EUR
Vyberte jazyk: CZ SK
0 Kč Prázdný košík
  Autor: Lenka Ehlerová

  Každé dítě si přeje si dort od mámy. Ne každá maminka má ale dost času, zkušeností, odvahy a taky (ruku na srdce) trpělivosti. S jedlým papírem ovšem proměníte jakkoli jednoduchý dort v umělecké dílo. A vaše dítko to rozhodně ocení. Blesk MC Queen? Spiderman? Včelka Mája nebo Máša? S jedlým papírem se vám otevírají nové možnosti.

  Jedlý papír je v podstatě tenký oplatek s natištěným obrázkem. Před použitím je nutné dekoraci uchovávat v suchu a dávat pozor, aby se nepolámala. Je totiž poměrně křehká. Je jedlý papír větší než připravený dort? Potřebujete změnit tvar nebo použít jen část obrázku? Řešení je snadné. Připravte si tužku a nůžky. Tužkou si na spodní straně jedlého papíru vyznačte úpravy a klidně stříhejte. Při troše opatrnosti to zvládnete raz dva. Pokud se vám papír přeci jen někde protrhne, buďte v klidu. Drobné nedostatky na okrajích dortu hravě zamaskujete.

  Ve chvíli, kdy máte připravený promazaný dort, přichází čas na dekoraci. S Modecor gelem můžete jedlý papír umístit na jakýkoli krém, želatinu, džem či polevu dortu. Potřete spodní stranu jedlého papíru gelem a umístěte na připravený dort. Obrázek dobře přitiskněte k povrchu dortu a znovu potřete Modecor gelem. Krásně tak zvýrazníte barvy jedlého papíru a dekoraci zafixujete. Pro ještě lepší fixaci doporučujeme okraje jedlého papíru zatížit buď krémem naneseným pomocí trezírovací špičky. Pokud jste stejně jako my příznivci jednoduchých a efektivních řešení, pak můžete dekoraci zatížit některou z našich čokoládových dekorací.  Skvělá jsou například čokoládová srdíčka, badyány nebo nadčasové zlaté perle.

  Jedlý papír umístěte na dort minimálně tři hodiny před podáváním. Papír potřebuje čas, aby změkl a dobře se krájel. 

   

  Související výrobky

  Kontaktujte nás

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.