Recenze zákazníků
Všechno v pořádku. Zákazník  StarStarStarStarStar
Rozhodně jsem spokojená, budu využívat i nadále. Peču dorty pro známé a je tu opravdu výběr který jinde nemají. Zákazník  StarStarStarStarStar
Vše O.K. Olga  StarStarStarStarStar
Objedednávám pravidelně, nikdy nebyl problém. Zákazník  StarStarStarStarStar

NÁVODY: Jak si vybrat barvu na barvení potahovací hmoty?

NÁVODY: Jak si vybrat barvu na barvení potahovací hmoty?

Potravinářské barvy jsou gelové, práškové, tekuté, temperové, s třpytem (glitter), bez třpytu. Samostatnou kategorií jsou pak běloby nebo tzv. superběloby – extra-koncentrované.

Potravinářské barvy jsou gelové, práškové, tekuté, temperové, s třpytem (glitter), bez třpytu. Samostatnou kategorií jsou pak běloby nebo tzv. superběloby – extra-koncentrované. Pokud potřebujete na dort psát, vhodné jsou temperové barvy, ty se také často prodávají v praktické tubě s hrotem, takže jimi lze rovnou malovat. Chcete-li naopak probarvit těsto či hmotu, vhodnější budou gelové či pastové barvy. Tekuté jsou vhodné i do nápojů. Práškové je pak třeba rozmíchat nejprve v alkoholu – vhodný je například čistý potravinářský isopropylalkohol.

Ovlivňují barvy nějak chuť?

Ano, zejména černá barva a červená může obsahovat látky ovlivňující ve větší koncentraci výslednou chuť hmoty nebo třeba krému. U červené barvy proto někteří výrobci začali dodávat variantu bez chutí (no-taste), u černé barvy se zase doporučuje pracovat s již tmavým základem, třeba čokoládovou hmotou či hmotou přibarvenou kakaem. Další volbou jsou tzv. probarvené hmoty.

Co je to AZO free?

Pokud barva nese označení AF nebo také AZO FREE, znamená, to, že neobsahuje skupinu látek, které nepříznivě ovlivňují činnost a pozornost dětí. Jedná se zejména o tyto látky a barviva E102, E104, E110, E122, E124, E129.

Gelové barvy Wilton vzorník

Vaše komentáře

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k tomuto článku.

+ Přidejte i vy svou zkušenost

Odesláním komentáře souhlasíte se zpracováním vámi poskytnutých osobních údajů. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.

Článek se týká produktů:

Potravinářská barva AZO FREE - Orange (oranžová)
Kód: P3215
Máme na skladě
68 Kč s DPH
    Detail

 


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.